Pracowniczne

Krzesła biurowe dla pracowników

Pracownik w każdej firmie to jednostka, która jest częścią całego mechanizmu. Bez wykwalifikowanych i wydajnych pracowników nie ma właściwego rozwoju i istnienia firmy. To wszystko musi być odpowiedni skonstruowane i zarządzane. Praca w biurze wymaga stworzenia odpowiednich warunków pracy, aby wydajność i jakość świadczonych usług przez pracowników była na odpowiednim poziomie.

Nowoczesne stanowisko pracy to długie biurko z solidnym blat oraz krzesło biurowe. Krzesła biurowe to przedmioty posiadające odseparowane od siebie siedzisko i oparcie – stanowiące dwa oddzielne elementy budowy ( w odróżnieniu fotele biurowe mają te elementy zespojone ) . Oddzielna forma pozwala tworzyć ciekawe kompozycje wizualne – siedzisko i oparcie mogą być powierzone różnymi kolorami danego gatunku tkanin. Do przestrzeni biurowej modne i pożądane są obecnie krzesła biurowe z oparciem siatkowym. Oprócz samego bardzo designerskie wyglądu membranowe oparcie to stały dopływ świeżego powietrza bezpośrednio do ciała ( odzieży ). Ma to szczególne znaczenie w pomieszczenia na poddaszu lub biurach bez klimatyzacji. Dzięki takiej konstrukcji pracownik biurowy ma możliwość skorzystania w takich krzesłach, o ile posiadają taką opcję – mowa o regulacji lędźwiowej.

Krzesło biurowe pracownicze Lambda   Fotel dla pracownika Lambda

Dla pracowników biurowych dużo bardziej ważniejsze są możliwość dopasowania krzesła ( ustawienia siedziska i oparcia ) do własnego ciała. Spędzanie czasu w biurze to zazwyczaj praca siedząca. Krzesła biurowe to elementy wyposażenia, które w sposób bezpośredni oddziaływają na ciało człowieka. Aby fotele dla pracownika były wartościowe muszą być ergonomiczne. Oznacza to, że muszą być odpowiednio zbudowane i wyposażone w mechanizmy umożliwiające dopasowania. Jako główne niemal niezbędne mechanizmy możemy określić – synchroniczny mechanizm regulacji oparcia i siedziska oraz regulator głębokości siedzenia. Taka budowa krzesła pozwala na niemal idealne dopasowanie – niezależnie od budowy ciała pracownika biurowego. Przedmioty ergonomiczne na stanowisku pracy to coraz częściej standard w średnich i dużych firmach ( szczególnie korporacjach ). Nie bierze się to z przypadku. Badania naukowe w zachodnich krajach jasno pokazały jak ogromny wpływ na jakość i wydajność pracy mają ergonomiczne właściwości. Doskonałym uzupełnieniem krzesła pracowniczego są regulowane podłokietniki. To one pozwalają na dodatkowe możliwości ustawienie i ułożenia rąk.

bottom corner