Krzeslo biurowe

Krzesło obrotowe do 600 zł

Bardzo popularnym zapytanie w wielu firmach zajmujących się produkcją krzeseł i foteli obrotowych jest zapytanie od klienta zaczynające się. Szukam dobrego i wygodne fotela i dysponuje w tym celu budżetem w wysokości 600 zł. Postaramy się odpowiedzieć na pytanie co za to cenę można kupić i jakie funkcjonalności będą dostępne, a jakich zabraknie w tym pułapie cenowym.

Otóż w tej cenie warto zakupić model posiadający dwa bardzo istotne mechanizmy odpowiadające na ogólną wygodę i dopasowania do ciała użytkownika.  Przede wszystkim chodzi o mechanizm synchroniczny pozwalający dopasować stopień pochylenia oparcia siedziska połączonym z synchroniczną regulacją siedziska. Raz ustawiona preferowana przez nas pozycja może być zapamięta poprzez blokadę i umożliwić wygodne dla nas użytkowanie fotela. Kolejnym bardzo ważnym mechanizmem jest regulator płyty siedziska. Tutaj niestety bardzo ciężko będzie nam się zmieścić w tym budżecie, jednakże są krzesła na rynku z tymi dwoma mechanizm i możliwość utrzymania założonego budżetu.

Bardzo przyjemnym i poprawiającym ergonomię pracy jest zastosowanie w budowie fotelu zamiast standardowego oparcia, membrany. Zapewnia ona stały dopływ powietrza do ciała człowieka - pleców. Jest to czynnik dostępny tylko wybranych już gotowych istniejących modelach krzeseł biurowych. Ta możliwość jest ciekawym dodatkiem umożliwiającym skorzystanie z mechanizm regulacji lędźwiowej – w tym przypadku przekroczy założoną cenę.

krzesło obrotowe za około 600 zł   krzesło do biura za 600 zł  krzesło biurowe średnia półka cenowa

Kolejny element będący bardzo przydatnym wyposażeniem fotela biurowego są regulowane podłokietniki. Aby były regulowane konieczna jest dopłata. Cena za tą funkcjonalność waga się w przedziale 50 – 100 zł w zależności od wybranego modelu podłokietników.

Przy tak zaplanowanym budżecie niestety będziemy musieli zapomnieć o zagłówku fotela, systemie samo-ważącym oraz opcji anti-shock. Jest to funkcjonalność, która bardzo przydaje się przy zwolnieniu blokady mechanizmu synchronicznego. Wymaga to wyposażenia fotela w mechanizm synchroniczny z zapatkami w kilku pozycjach. Oczywiście bardzo mocno podnosi to wartość krzesła obrotowego i bardzo mocno przekracza nas budżet.

Dokonujemy, więc przemyślanych zakupów i dążmy do kierowania się nie tylko ceną, lecz innymi wyżej opisanymi czynnikami. Nie warto kupować najtańszych foteli czy krzeseł nawet w cenie 300 zł. W tej cenie niestety nie kupimy niczego wartościowego pod względem faktycznego, pozytywnego wpływu na komfort nasz i naszego zmęczonego codziennością ciała.    

bottom corner