Ergonomiczne

Krzesło obrotowe do biura

Krzesło obrotowe do biura to dostosowanie do panujących trendów w projektowaniu przestrzeni biurowej. Aktualna moda na wybrane modele jest czynnikiem nieprzewidywalnym. Projekt krzesła biurowego, który pojawia się w ofercie danej firmy jest bacznie obserwowany przez całą konkurencje. Pierwszy czynnik decydujący o powodzeniu danego projektu to pozytywne oceny z branży producentów i segmentu rynku związanego z krzesłami biurowymi. Druga sprawa to realna reakcja rynku i zainteresowanie klienta detalicznego i biurowego w postaci zapytań o dany produkt i jego zakupu.

Krzesło biurowe obrotowe trafia do klienta detalicznego zazwyczaj do użytku domowego lub pracy zdalnej. Druga grupa odbiorców detaliczno-hurtowych do biura firm, urzędów i organizacji. Te dwie grupy odbiorców krzeseł biurowych bardzo się różnią i wybierane przez nie produkty są zupełnie inne.

ergonomiczne krzesło biurowe   ergonomiczny fotel biurowy   krzesło obrotowe do biura

Klient indywidualny detaliczny szuka zazwyczaj krzesła pod względem ceny. Jest to czynnik bardzo mocno determinujący wybór danego krzesła czy fotela. Na rynku ofertowym jest bardzo duża podaż tanich produktów produkowanych na kontynencie Azjatyckim. Polskie firmy – importerzy zlecają projekt krzesła i jego produkcja ma miejsce w Chinach. Każdy z nas jest świadomy ogromu i popularności takiego przedsięwzięcia. Z punktu widzenia sprzedawcy jest to bardzo opłacalny sposób generujące duże zyski. Niestety ten rodzaj produkcji dostarcza bardzo designerskich krzeseł biurowych, często bardzo podobnych, wręcz identycznych jak polskie oryginały. Wygląd bardzo mocno wpływa na wybór modelu, poza ceną oczywiście. Nie możemy przecież nikomu prowadzenia działalności, obowiązują pewne normy i standardy ale mało, która firma zastrzega każdy swój produkt. Nawet jak produkt jest zastrzeżony to prawo jasno mówi, na ile podobny produkt wizualnie można zbudować. Ale wróćmy do tematu. Krzesła biurowe pochodzenia Azjatyckiego posiadają bardzo małe funkcjonalności i możliwość dopasowania do ciała człowieka. Nastawienie na niską końcową cenę produktu sprawia, iż mechanizmy, które są stosowane są mało funkcjonalne. Zazwyczaj sprowadza się to do regulacji wysokości siedziska. Inne mechanizmy takie jak synchroniczne, czy też mechanizm przesuwu płyty siedziska nie są w ogóle brane pod uwagę. Ich zastosowanie sprawiłoby, że cena była dużo droższa. A pułapka, która czeka na klienta detalicznego to ogromna przepaść cenowa pomiędzy krzesłami z importu, a tymi wyprodukowanymi w Polsce. Jednakże klient, dzięki portalom tematycznym oraz podniesieniu wiedzy społeczeństwa jest coraz bardziej świadomy roli fotela obrotowego i jego wpływu na komfort siedzenia oraz zdrowia.

Klient firmowy, instytucjonalny to zupełnie inna grupa odbiorców, charakteryzująca się zupełnie innym podejściem w procesie zakupowym. Przede wszystkim na starcie odrzucane są wszystkie produkty pochodzenia Azjatyckiego. Być może działy zakupowe boją się odpowiedzialności za transakcje czysto cenowe, nie podparte jakością i funkcjonalnością oraz użytecznością dla osób, pracowników biur korzystających z krzeseł obrotowych przez blisko osiem godzin dziennie. Jednakże wydaje nam się, że osoby zatrudniane na stanowiska zakupów, są bardzo dobrze wyedukowane i przygotowane do swoich zadań. Bardzo ważną rolę odgrywa  ergonomia i jej praktyczne możliwości w obszarze przestrzeni biurowej. W dużych firma kupuje się na wyposażenie biur tylko i wyłącznie produkty ergonomiczne. Ergonomia to nic inne jako postawienie na komfort zarówno fizyczny jak i psychiczny człowieka. Czym więc jest ergonomia w budowie fotela biurowego. Otóż określenia tego przedmiotu mianem ergonomicznego, możliwie jest jeśli spełnione są co najmniej dwa warunki. Ergonomiczne krzesło biurowe jest wyposażone w mechanizm synchroniczny oraz regulację głębokości siedzenia. Te dwa mechanizmy pozwalają pracownikom biur na możliwość wyregulowania fotela pod swoje ciało. Krzesła biurowe ergonomiczne nie są wcale dużo bardziej droższe, a przy zakupie kilkunastu krzeseł tego samego rodzaju uzyskuje się bardzo dobry rabat cenowy. Negocjacja jest możliwa tylko i wyłącznie u źródła. Mamy tu na myśli producentów foteli i krzeseł do użytku biurowego. Zakupy krzeseł obrotowych do przestrzeni biurowych to proces opatrzony licznymi wymogami co do jakości produktów. Często pojawią się zapytania o dodatkowe możliwości, funkcjonalności danego modeli. Producent bardzo często jest w stanie dokonać modyfikacji produktu pod określone indywidualne, lecz duże zamówienie.

bottom corner